אודותינו

מי אנחנו?

צוות המרכז לטיפול וייעוץ, לטיפול בהתמכרויות, מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון רב הן בטיפול בכלל ובמיוחד בטיפול שהתמקדותו הוא התמכרויות. הטיפול עוסק באיתור המניעים שהביאו את האדם להתמכרותו, בשחרור מהתלות בהרגלים, בשינוי מעשי של כל אורח החיים, בבניית אורח חיים בריא יותר, בבניית הזהות שמשתנה בתהליך הגמילה, בחיזוק הדימוי העצמי ובטיפול בהשלכות השונות של ההתמכרות כמו למשל הפגיעה ביחסים משפחתיים. כל אלו נעשים דרך בניית תוכנית אישית לכל מטופל ומטופל על פי עקרונות הטיפול ההוליסטי וטיפול מערכתי.

ה"אני מאמין" הטיפולי שלנו

אנו מאמינים כי טיפול בהתמכרויות חייב להיעשות באופן הוליסטי ולהתמקד בכלל ההשלכות של ההתמכרות ובמקורותיה ולא רק בגמילה מהשימוש. טיפול שטחי בהתמכרות, שהיא בבחינת הסימפטום לבעיה מרכזית אחרת, יוביל לחזרה למעגל ההתמכרות, אם בהתנהגות אחרת או בסם אחר ואם באותה התמכרות ראשונית.

התמכרות היא לא רק השימוש עצמו, אלא דרך חיים שלמה. מסיבה זו הטיפול ההוליסטי חותר לשינוי דרך החיים על כל רבדיה –שינוי בקשרים הבין אישיים, שינוי החברה, שינוי תזונתי, שינוי בהרגלי השינה והפעילות ויותר מהכול איזון נכון ביניהם.

טיפול פרטני, השתייכות לקבוצת 12 צעדים, טיפול פסיכיאטרי טיפול משפחתי הם חלקים מהותיים במערך המומלץ בטיפול בהתמכרויות, כמובן על פי צורכי המטופל וסיפורו הייחודי. לרוב טיפול משפחתי הוא הכרחי שכן בני המשפחה נוטים להישאב להתמכרות של קרוביהם ולפתח בעצמם מעיין התמכרות לטיפול במכור. ניתן לתאר זאת גם כעיסוק אובססיבי במכור.

טיפול נכון מסייע לניתוק התלות השיתופית של בני המשפחה זה בזה.

זוהי עבודה משולבת של גוף ונפש והיא נבנית לכל אחד באופן אישי בהתאם למצבו, לנסיבות חייו, ליכולת,לאופי ולרצונות שלו.

הקשר הטיפולי חשוב לא פחות מאמצעי הטיפול, ולכן חשוב לבחור את המטפל הנכון, מומחה להתמכרות ובעל ניסיון מוכח אך גם מטפל כזה שהמכור יוכל לתת בו אמון, להרגיש שיש מי שמבין אותו, את שפתו ואת הדרך בה הוא חושב.

הצוות:

אורנית ויינשטוק

אורנית ויינשטוק - פסיכולוגיה, יועצת מוסמכת בארה"ב לטיפול בהתמכרויות

אורנית בעלת תואר שני בהצטיינות, בפסיכולוגיה מאוניברסיטת

Naropa

קולרדו ארה"ב, בעלת רישיון לטיפול והדרכה בהתמכרויות בדרגה

III

הגבוהה ביותר בתחום, אותו רכשה בארה"ב וכן בעלת הסמכה לטיפול פרטני, משפחתי וקבוצתי בגישות שונות.

לאורנית ניסיון רב בטיפול בהתמכרויות הן מעבודתה כמטפלת ראשית במרכז

CeDAR

בחסות "בטי פורד סנטר" בו עסקה בטיפול בגמילה של אנשי מקצועות חופשיים וסלבס מהתמכרויות שונות והן מעבודתה כמנהלת תוכנית לגמילה מסמים ואלכוהול עבור מכורים ובני משפחותיהם. כחלק מתפקידה הכשירה והנחתה גם אנשי מקצוע המתלמדים בתחום הטיפול בהתמכרויות. אורנית הנחתה קבוצות של מטופלים בתהליכי גמילה שונים וקבוצות של בני משפחה, כחלק מגישת הטיפול ההוליסטי והמערכתי. אורנית מעניקה טיפול בעברית או באנגלית.

תמי לשם אורן

תמי לשם אורן - מוסמכת בפסיכותרפיה M.S.W

בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה.
בוגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה פסיכודינמית-פסיכואנליטית באוניברסיטת בר-אילן.
תואר ראשון נוסף בסוציולוגיה ופסיכולוגיה חינוכית מהאוניברסיטה העברית בירושליים.
הכשרות מקצועיות נוספות: פסיכותרפיה קבוצתית,טיפול זוגי ומשפחתי,פסיכולוגית העצמי,
גישות אינטרסוביקטיביות,פסיכותרפיה גוף-נפש בשילוב גישות בודהיסטיות ועוד.(בתכנית לפסיכותרפיה,ביס לרפואה אוניברסיטת ת"א)
לתמי מעל 25 שנות נסיון בטיפול בנוער ומבוגרים,(אישי זוגי ומשפחתי)ובהדרכה מקצועית בכל מגוון הבעיות הרגשיות והנפשיות, משברי חיים ועוד.
כמו כן מומחיות בתחום הטיפול בהתמכרויות: טיפול במכורים ובבני משפחותיהם והדרכה מקצועית של מטפלים. בנוסף לקליניקה הפרטית אותה מנהלת מעל ל20 שנה עבדה באל-סם(טיפול בצעירים עם בעיות התמכרות והוריהם),בת.ל.ם(סמינר הקיבוצים) וריכזה את הנחית כל המטפלים בנוער נפגע סמים באזור מרכז במשרד הרווחה.
בנוסף הרצתה תמי בנושאי טיפול בהתמכרויות והנחתה קבוצות פרקטיקום של עובדים סוציאלים המטפלים במכורים בביס המרכזי לעובדים סוציאלים בתל-אביב.
תמי מאמינה בהתאמת הגישה למטופל ויותר מכל ביצירת קשר חם,ישיר ופתוח שמאפשר טיפול מיטבי ואפקטיבי.

שרי וינר

שרי וינר

שרי בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מאונברסיטת תל אביב. מטפלת משפחתית וזוגית , מדריכה מוסמכת לטיפול משפחתי וזוגי ולעבודה סוציאלית. בוגרת תוכנית לפסיכותפיה ממוקדת שינוי ותוכנית לגישור משפחתי. בוגרת קורס D.B.T. קורס לטיפול בהתמקדות, קורס 12 צעדים, הכשרה בטיפול מיני ובטיפול בנפגעות תקיפה מינית.
בעלת ניסיון של למעלה מ25 שנה בטיפול ביחדים, זוגות ומשפחות במשבר.
בעברה ניהלה את מחלקת הרווחה במועצה האזורית חבל אילות, ניהלה את התחנה לטיפול משפחתי באור עקיבא. למעלה מ15 שנה עוסקת בטיפול בהתמכרויות. היתה שותפה בצוות שהקים את כפר איזון  כפר לטיפול בצעירים במשבר עם בעיית התמכרות. במשך 14 שנה ניהלה את הטיפול המשפחתי בכפר ועסקה בהדרכה של צוות הכפר. כמו כן בארבע השנים האחרונות לעבודתה בכפר איזון היא ניהלה את הקהילה תפקיד שכלל ניהול מקצועי של הכפר, אינטקים למטופלים, הדרכת צוות, בניית תוכניות טיפול וסדר יום .
הקימה והובילה בשנתיים האחרונות את הקונספט הטיפולי של מרכז גמילה פרטי.
לצד העבודה במסגרות שונות עובדת בקלינקה בטיפול בהתמכרויות ובטיפול זוגי ומשפחתי ובהדרכה ולווי של מטפלים.

 

 

054-234987603-6349876פנו אלינו

לקבלת מידע או יצירת קשר, מלאו את
הפרטים מטה ואנחנו נחזור אליכם.